Техогляд автомобілів

Технічний огляд автомобіля являє собою контроль транспортного засобу з метою визначити, чи відповідає його технічний стан вимогам технорм, щоб убезпечити знаходження автомобіля на дорозі.

За допомогою спеціалізованого обладнання проводиться контроль стану автомобіля, а також його комплектації, наприклад, проводиться перевірка працездатності і регулювання світлових приладів – фар ближнього і дальнього світла, а також протитуманних фар, працездатність склоочисне пристосувань, перевірка ефективності гальмівної системи, комплектація медичної аптечки – чи всі потрібне на місці і не минув термін придатності, а також знаку аварійної зупинки і вогнегасника, ременів безпеки і звукових сигналів.

Проходити техогляд потрібно тільки на тих станціях, які позначені спеціальним дозволом на ТО і укомплектовані сучасних техобладнання, завдяки якому в повному обсязі можна проводити відповідні роботи з перевірки стану автомобіля.

Серед документів, необхідних до пред’явлення для проходження технічного огляду, потрібно назвати: посвідчення особи громадянина (наприклад, паспорт), документи, які підтверджують право користування даним транспортним засобом (документи про реєстрацію транспортного засобу), водійське посвідчення з талоном, медична довідка, а також документ про страховку або звільнення від страхування. Крім того, слід пред’явити ряд квитанцій: про оплату держтехогляду, про проходження його, а також квитанцію про сплату податку з власника автомобіля або замість нього документ, який надає пільги на сплату цього податку.

Перелік документів:

Щоб пройти техогляд транспортного засобу власникам необхідно надати наступні документи:

– Документ, що засвідчує особу власника транспортного засобу (паспорт громадянина України);

– Посвідчення водія відповідної категорії на право керування транспортним засобом;

– Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

– Документ-дозвіл на право використання транспортного засобу (довіреність або тимчасовий реєстраційний талон);

– Полюс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів;

– Протокол перевірки технічного стану транспортного засобу від уповноваженого суб’єкта господарювання;

– Квитанції про сплату обов’язкових платежів при проведенні технічного огляду транспортних засобів (оплата за талон технічного огляду транспорту і за послуги, надані при ТО);

– Квитанцію про оплату податку з власника транспортного засобу або документ, що засвідчує про звільнення власника транспорту від сплати податку.